Dietetyk

Dieta Rzeszów

Dietetyk

Rzeszow dietaW dzisiejszych czasach, mimo większej niż kiedykolwiek świadomości o zdrowym odżywianiu, problem nadwagi i otyłości jest większy niż kiedykolwiek. Prowadzi to do różnych poważnych chorób, dlatego warto jak najwcześniej dostrzec problem i nad nim pracować.

Dietetyk pomoże nam zwalczyć złe nawyki żywieniowe i opracować skuteczną dietę.

Wizyta u dietetyka nie powinna być niczym wstydliwym. Warto zasięgnąć profesjonalnej porady jak najszybciej, aby uniknąć przykrych konsekwencji nadwagi i żeby zadbać o swoje zdrowie.

Jeżeli jednak wizyta u dietetyka jest dla nas niemożliwa, chociażby ze względu na brak czasu, istnieje inne rozwiązanie: dietetyk online. Jest to specjalista dietetyk w zasięgu ręki, bez wychodzenia z domu. Taka usługa jest również płatna, tak samo jak wizyta u dietetyka w rzeczywistości. Dietetyk online pomoże nam zanalizować nawyki żywieniowe i ułoży menu dostosowane do naszych potrzeb i upodobań.

dieta RzeszowMimo wszystko, nic nie zastąpi konsultacji żywieniowych na żywo.

Dobry dietetyk porozmawia z nami o:

▪ trybie życia, jaki prowadzimy,

▪ czasu i budżetu jaki jesteśmy w stanie poświęcić na jedzenie w ciągu dnia,

▪ alergiach,

▪ preferencjach smakowych.

Czasem nawet ustalenie diety i szczere chęci nie wystarczają, aby skutecznie schudnąć. Z takim problemem pomoże psychodietetyk – specjalista dietetyk stanowiący wsparcie, pomagający utrzymać motywację i zrozumieć mechanizmy psychologiczne, które odpowiadają za nawyki żywieniowe. Psychodietetyk pomoże trwale zmienić nasze podejście do żywienia, przez co dieta będzie skuteczna, a nasze samopoczucie na tym nie utraci.

Mimo wszystko, dietetyk nic nie zdziała bez naszych szczerych chęci i odpowiedniego zaangażowania. Dobry dietetyk oczywiście pomoże zadbać o wysoki poziom motywacji przez cały proces odchudzania, a najlepiej, jakbyśmy dzięki temu doświadczeniu zmienili podejście do żywienia i nie doświadczyli efektu jo-jo po zakończeniu kuracji.